Carlos Takam’a karşı bir maç Usyk için en mantıklısı olsa da

Arasında "büyük 4" Birleşik şampiyon Andy Ruiz Jr., WBC şampiyonu Deontay Wilder, sıra şampiyonu Tyson Fury ve eski birleşik tapu sahibi Anthony Joshua’dan yalnızca Joshua ve Wilder Amerika Birleşik Devletleri’nde berabere kaldıklarını kanıtladılar. Şimdi karışıma Usyk’i ekleyebilirsiniz.

Dünya şampiyonluğu için yarışmadan önce bir dövüşe daha ihtiyacı var

Usyk yapması gerekeni yaparken, Witherspoon kalibresinde biriyle yüzleşmek, insanların aklına gelen en önemli soruyu yanıtlamadı: Ağır siklette güçlü bir atış yapabilir mi? Witherspoon, atılan 208 kişiden yalnızca 21’inde yumruk attı, ancak Usyk bir dizi kesik ve çürük ile kavga sonrası basın toplantısına katıldı.

Orijinal rakibi Tyrone Spong’un yasaklı bir madde için yapılan uyuşturucu testinde başarısız olması Usyk’in suçu değil. 32 yaşındaki oyuncu sadece önündekiyle yüzleşebildi. Usyk, bölüme rakip dövüşleri yapmak için gelmediğini açıkça belirtti. Ayarlamak istedi ve ardından 7 Aralık’ta Joshua ile Ruiz arasındaki rövanş maçını WBO şampiyonluğu için zorunlu yarışmacı olduğu için kapmak istedi.

Gerçi Carlos Takam’a karşı bir maç Usyk için en mantıklısı. Başlangıçta, Usyk ve Takam’ın kornaları kilitlemesi gerekiyordu, ancak Ukraynalı sakatlık nedeniyle mücadeleden çekilmek zorunda kaldı. Maçın yeniden planlanacağı ortaya çıktı, ancak Takam yönetim ekiplerini değiştirdi ve sonuç alamadı.

Takam, Usyk’in gerçekte nerede olduğunu görmek için iyi bir test. 10. rauntta durdurulmadan önce Ekim 2017’de Joshua’ya karşı sımsıkı sarılan bir emektar. Umarım Usyk ve ekibi dövüş kasetine bakar ve kaliteli bir rakiple bir karşılaşmanın daha dünyadaki en kötü şey olmayacağını anlar.

CHICAGO – Eski tartışmasız yarı siklet şampiyonu Oleksandr Usyk, Cumartesi günü DAZN’de canlı yayınlanan Wintrust Arena’da Chazz Witherspoon’un yedinci raunt TKO’su ile ilk ağır sıklet maçına başarılı bir giriş yaptı.

Usyk (17-0, 13 nakavt), kısa süreli rakibini metodik olarak bozduğu için cerrahi bir diseksiyon yaptı. Spong’un yasaklı madde klomifen için pozitif test ettiği haftanın başlarında Tyrone Spong’un yerini alan Witherspoon, sunabileceği çok az şey vardı ve son 11 ay içinde sahalardan uzak kaldıktan sonra Usyk’in ring pasını silkelemek için övülen bir fikir tartışması ortağı oldu.   

DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi izleyin

Usyk, yumruğuyla dürtüklerken yavaş bir başlangıç ​​yaptı, ancak Usyk yanlısı kalabalık her zaman desteğini gösterdi. "Kedi" yumruk attı. Usyk beşinci turda etkinliği artırmaya başladı ve Witherspoon’un kafasına ve vücuduna kombinasyonlar indirdi. Witherspoon (38-4) karşı koymaya çalıştı ama Usyk’in yakalanamayacak kadar kurnaz olduğunu gördü ve yorgunluk baş göstermeye başladı.

Witherspoon (38-4, 29 nakavt) yedinci raundun başında seçim için olgunlaştı ve Usyk yıpranmış rakibinin kafasına ve vücuduna yumruklar sektirerek avantaj elde etti. Hakem, önemli bir şey bulamayan ve basitçe cezayı emen Witherspoon’u yakından izledi.

Yedinci kare sona erdiğinde, Witherspoon’un hiç şansı olmadığı ve bir sonraki tur için zile cevap veremeyeceği açıktı.  

Usyk, zaferle devlerin ülkesine gelişini resmen ilan etti. Sıcak bir vücuttan daha fazlası olan bir rakibe karşı nasıl davrandığını görmek ilginç olacak. 

Oleksandr Usyk – Chazz Witherspoon canlı sonuçları, güncellemeler

Oleksandr Usyk, Chazz Witherspoon’u başarılı bir ağır sıklet ilk maçında yoluna koydu

12:27: Usyk def. Witherspoon, TKO tarafından yedinci turun 3:00’inde. 

Witherspoon’un yedinci turun ikinci yarısında aldığı cezayı gördükten sonra, köşesi hakeme artık devam edemeyeceğini söyledi.

7. Tur: Witherspoon için son yaklaşıyor. Usyk son 90 saniyede titriyordu. Mutfak lavabosu dahil her şeyi çıkardı. İpler olmasaydı, Witherspoon batacaktı. (Usık 10-9, 69-64 Usık)

6. Raunt:  Usyk’in şimdiye kadarki en iyi mücadele raundu. Witherspoon’u iplere tutturdu ve sol eliyle hemen ardından sağ kancayla salladı. Usyk nihayet cesedin yanına gitti ve Witherspoon’u iplere döndüğünde iyi iş çıkardı. Witherspoon’un şansı varsa iplerden kurtulması gerekiyor. (Usık 10-9, 59-55 Usık)

5. Tur:  Usyk tarafından çok sayıda kelle avı yapıldı, ancak bunun etkili olduğu kanıtlandı. Round sona erdikten sonra köşesine geri döndüğünde Witherspoon’un aldığı büyük nefesin kanıtladığı gibi, sistematik olarak Witherspoon’u kırıyor. (Usık 10-9, 49-46 Usık)

4. Tur:  Usyk her iki elindeki gücü gösteriyor. Witherspoon’u dakika dakika bozuyor. Yüzüğü ustaca kesiyor ve Witherspoon’u sallayıp kaçırıyor. (Usık 10-9, 39-37 Usık)

3. Tur: Usyk için iyi raunt. Witherspoon’u sert bir sol eliyle geri çevirerek tura başladı. Usyk, Witherspoon’u kombinasyonlar için açık bırakan kabarcıklı baskıyla her şeyi ayarlıyor. Dövüş devam ederken dikkat edilmesi gereken bir şey var ama Usyk raundun sonuna doğru sallarken sağ elini incitmiş olabilir. (Usık 10-9, 29-28 Usık)

2. Tur: Usyk’i yavaş ama emin adımlarla kontrolü ele geçirirken görebilir. İyi ayak hareketleri yaptı ve oldukça etkili bir iğneleyici iğne kullandı. Witherspoon’un içeri girip bazı riskler almaya başlaması gerekiyor. (Usık 10-9, 19-19)

1. Tur:  İlk turu geçemeyen bir dövüş yaptıysanız, bahsi kaybettiniz. Usyk uzakta kaldı ve bilgileri işliyor. Zorlukla fırlattı ve Witherspoon, Usyk’i tümenle tanıştırmak için birkaç atış yaptı. (Soldurma 10-9)

23:46:  Eski tartışmasız yarı siklet şampiyonu ringe doğru yürürken gürleyen bir alkış.

23:45:  Oleksandr Usyk’in ağır siklette Chazz Witherspoon’a karşı oynadığı ana etkinlik zamanı geldi. 

Witherspoon (38-3, 29 nakavt), Tyrone Spong’a Pazartesi günü uyuşturucu testinden geçemediğinin bildirilmesinden sonra geç kaldı. Nisan 2012’de Seth Mitchell tarafından durdurulduğundan beri Witherspoon, art arda sekiz galibiyet aldı. 

Usyk (16-0, 12 KOs) profesyonel ilk maçına ağır siklette çıkıyor. Usyk, kendisini tartışmasız yarı siklet şampiyonu haline getiren Dünya Boks Süper Serisini yırttıktan sonra, kasım ayında sekizinci rauntta Tony Bellew’i vahşice nakavt ederek ağırlık sınıfındaki son maçına çıktı.

Witherspoon düşünülemez olanı yapabilir mi? Usyk’in hesaba katılması gereken bir güç olduğunu tümenlere bildirmek için bir açıklama yapması gerekiyor.

Dmitry Bivol, WBA hafif ağır sıklet unvanını Lenin Castillo ile bir ertelemede başarıyla savunuyor

23:30: Bivol def. Castillo, WBA hafif ağır siklet şampiyonasını korumak için oybirliğiyle (120-107, 119-108, 119-108) karar verdi.

Heyecan verici bir dövüş arıyorsanız, o zaman bu değildi. Altıncı rauntta Bivol’un Castillo’yu devirdiği kısa aksiyon telaşının ötesinde, insanların gördüğü şey, kum torbasıyla övülen bir idman seansıydı. Bivol’un iğneyi mideye ve ardından yukarıya başka bir iğne atmasının sabit bir dizisi olurdu. 

Bazıları, maçın kısa sürede gelmesi nedeniyle Bivol’un güvenli oynadığını söyleyecektir. Kalabalık, Castillo’nun üst düzey bir rakip olmadığını anlaması için onu yuhaladı. WBO şampiyonu Sergey Kovalev, IBF şampiyonu Artur Beterbiev ve WBC unvan sahibi Oleksandr Gvozdyk gibi Lenin 1xbetgiris Castillo gibi bir adamın uzaklara gitmesine ve 175 pound ile en iyiler arasında sayılmasına izin veremezsiniz. 

23:07:  Kalabalık sekizinci tur boyunca sessiz kaldı ve ekranda Oleksandr Usyk gösterildiğinde kalabalık kükredi. Böyle bir kavga oldu. 

22:58: Porto Riko’luyu tuvale tökezleyerek gönderen sağ elini çeneye sokan bir sağ elin ardından altıncı turun başlarında Castillo düştü. Bakalım bu Bivol’u harekete geçirecek mi?

22:57 pm:  Bivol beş tur boyunca kontrol altında ama etkileyici değil. Çoğu zaman, iğneyi kullanmaktan ve başka hiçbir şey atmamaktan memnundur. Bivol, Castillo’nun iplere karşı oynadığı beşinci maçta biraz hasar verme şansı yakaladı, ancak sadece numara yaptı ve Castillo’yu kancadan kurtardı. 

22:34: Dmitry Bivol, WBA hafif ağır sıklet unvanını Lenin Castillo karşısında sıraya koyarken Usyk – Witherspoon’un ortak ana karşılaşmasının zamanı geldi. Bivol (16-0, 11 nakavt) Ekim 2017’de geçici etiketin kaldırılmasından bu yana kemeri beş kez savundu. En son 28 yaşındaki oyuncu, oybirliğiyle alınan kararla Joe Smith Jr.’ı Mart ayında yendi. Castillo (20-2-1, 15 KOss) son altı maçından beşini kazanarak fırsatı yakaladı. 

Bivol, boks dünyasına sadece şampiyonluk sahibi birini değil, üst kademede yer aldığını göstermek için en kötü şekilde bir finişe ihtiyacı var.

Otha Jones III, Eric Manriquez’e karşı galibiyette yenilgisiz kaldı

22:22: Jones III def. Manriquez çoğunluk kararıyla (38-38, 40-36, 39-37). 

McCaskill-Farias’ı puanlayan aynı yargıç, bunun için de kartlarda olmalıydı. Jones III (4-0, 1 KO) maçı en başından kontrol etti. 19 yaşındaki oyuncu, kolay bir karar kazanmak için iki elinde de iyi bir pop gösterdi. Unutma, o 19 yaşında, bu yüzden ona zaman tanı ve vücudunun gelişmesine izin ver, çünkü bir gün bir yarışmacı olmak için tonlarca yeteneğe sahip.

22:01:  Sırada Usyk vs. Witherspoon’da, Otha Jones III, Eric Manriquez’i süper tüy sıklet aksiyonuyla ele alıyor.

Jessica McCaskill, Erica Farias’ı zorlu galibiyette birleşik süper hafif sıklet şampiyonu olmaya devam ediyor

21:50: McCaskill def. Farias, WBA ve WBC süper hafif unvanlarını korumak için çoğunluk kararı (94-94, 97-91, 96-92).

Bu beraberliği kim attıysa, cep telefonuna bakıyor ve on raund boyunca dikkat etmemiş olmalı. McCaskill’den oldukça baskın bir performans. Vücudu sol kroşeyle dövmeye devam etti ve sürekli olarak Farias’ın boşluğundaydı ve ona nottan bir şey alma şansı vermiyordu. Farias, sürekli olarak McCaskill’i kaparak ve bu süreçte şüpheli atışlar yaparak bunu kirli bir kavgaya dönüştürdü. 

Şimdi, McCaskill, Amanda Serrano’yu çağırırken daha büyük şeylere geçebilir. Aralık 2017’de Taylor’a yenilmesinden bu yana kendine geldiği için McCaskill için bir sonraki kavga ya da Katie Taylor ile bir rövanş olmalı.

21:33:  Altıncı turda olduğu gibi bunda da fauller bol oldu McCaskill, Fairas’ın kafasının arkasına tekrarlanan atışlar için bir puan düştü. Hakem McCaskill’i asla uyarmadığı için şüpheli bir çağrı ve Farias hala ona hiçbir şey söylemeden tutuyor.

9:27 pm:  Hakem, Farias’tan tuttuğu için bir puan düşerken rauntlar arasında yazdıklarımızı görmüş olmalı. 

21:26 pm:  Üç turdan sonra McCaskill’den iyi iş çıkardı. Aktif kalıyor, Farias’a nefes alacak yer bırakmıyor ve gerçekten de sol kroşeyle kendine bir yuva buluyor. Hakem hangi noktada Farias’ı kapmak için uyarmaya başlar? Ne zaman McCaskill atsa, Farias ona sarılmak istiyormuş gibi yakalar.

21:16:  McCaskill yüzüğe girerken, Farias tam orada ona bir şeyler söylüyordu. Bunu çok sık görmüyorsun. Zihin oyunları daha zil çalmadan başlıyor.

21:15:  Usyk vs. Witherspoon’un ana kartı, birleşik bayanlar süper hafif sıklet şampiyonu Jessica McCaskill’in Erica Farias’a karşı rövanş maçında WBA ve WBC unvanlarını ortaya koymasıyla başlıyor. Ekim 2018’de yerli ile aynı mekanda bir araya geldiler. "Rüzgarlı Şehir" WBC kuşağını ele geçirmek için oybirliğiyle alınan kararla galip geldi. Mayıs ayında, McCaskill (7-2, 3 nakavt) WBA kuşağını ekledi ve Anahi Ester Sanchez’i oybirliğiyle aldığı kararla yendi. 

Bu, Farias’ın (26-3, 10 KOs) ilk karşılaşmalarından bu yana ilk kez ringe girmesi olacak. İlk dövüş heyecan vericiydi ve encore’da da farklı olmamalı.

21:00:  Sporting News’in Oleksandr Usyk ile Chazz Witherspoon arasındaki canlı yayınına hoş geldiniz. SN, Wintrust Arena’nın içindedir ve tüm aksiyona ring kenarından sahip olacaktır. Heyecan verici bir aksiyon gecesi olması gereken şey için kilitli kalın.

Usyk – Witherspoon undercard sonuçları

Arthur Biyarslanov def. Tyrone Jones oybirliğiyle karar verdi (59-55, 59-55, 58-56); süper hafif ağırlıklar.Anthony Sims Jr. def. Beşinci turun 2:19’unda TKO aracılığıyla Morgan Fitch; süper orta ağırlıklar.Charles Conwell def. Patrick Day onuncu raundun 1:46’sında nakavtla; süper ağır sikletler.TJ Doheny def. Jesus Martinez, beşinci turun 3: 00’ünde TKO aracılığıyla; süper ufak tefek ağırlıklar.Yaz Lynn def. Oybirliği ile alınan kararla Jenna Thompson (40-36, 39-37, 39-37); kadın ağır sikletleri.

Usyk ve Witherspoon dövüş kartı

Eşleştir Sınıf Kemer
Oleksandr Usyk vs. Chazz Witherspoon ağır sıklet  
Dmitriy Bivol, Lenin Castillo’ya karşı Hafif ağır sıklet Bivol’un WBA unvanı
Jessica McCaskill, Erica Farias’a Karşı Süper hafif McCaskill’in WBC ve WBA başlıkları
Arthur Biyarslanov – Tyrone Jones Süper hafif  
Anthony Sims Jr. ve Morgan Fitch süper orta sıklet  
Charles Conwell, Patrick Day’e Karşı süper ağır siklet  
TJ Doheny vs İsa Martinez Süper zayıf siklet  
Summer Lynn, Jenna Thompson’a Karşı Kadın ağır siklet  
Reshat Mati ve Norfleet Stitts süper ağır siklet  
Otha Jones III ve Eric Manriquez Süper tüy sıklet  

Oleksandr Usyk, Chazz Witherspoon’a karşı son haberler 

– Bazı boks uzmanları arasındaki teori, Oleksandr Usyk’in ağır sıklette rekabet edecek kadar büyük olmadığıdır. Değerlendirmede WBC başlık listesi Deontay Wilder’a güvenin.

– Cruiserweight’ten ağır sıkletlere başarılı bir sıçrama yapan pek olmadı. İşte eski tartışmasız yarı siklet ve ağır siklet şampiyonu Evander Holyfield’ın Usyk’in yolunu nasıl belirlediğine bir bakış.

— Usyk – Witherspoon maçını nasıl izleyeceğinizi bilmiyor musunuz? Bilmeniz gereken her şey burada.

Büyük Britanya’nın önde gelen büyük adamlarından bazıları büyük dövüşlere katılırken, İngiltere’nin ağır sıkletlerini ilginç bir iki hafta bekliyor. Burada, Sporting News, bölüm kendini anlamlandırmaya çalışırken, önümüzdeki iki hafta sonu eylemde olanları inceliyor.

Dillian Whyte

“Joshua” veya “Fury” olarak adlandırılmayan Britanya’daki en iyi ağır sıklet, ancak Dillian Whyte, mevcut yerel sıralamada kendisinin üzerinde duran iki adam kadar harika olduğuna inanıyor. 2015’in sonunda Anthony Joshua’ya yenildiğinden beri Whyte kendini etkileyici bir şekilde yeniden inşa etti ve Dereck Chisora, Lucas Browne ve Joseph Parker’a karşı parlak galibiyetler kaydetti. Londralı kavgacının 20 Temmuz’da tehlikeli Kolombiyalı Oscar Rivas’a karşı ilginç bir görevi var. Eğer galip gelirse, en büyük fırsatı geçmeden önce büyük bir fırsatı yakalamalıdır.

DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi izleyin

Joe Joyce

Joe Joyce’un kariyeri, Brezilya’daki 2016 Olimpiyatları’nda Fransa’nın Tony Yoka’sı tarafından tartışmalı bir şekilde dövülmemiş olsaydı, ona farklı bir tema eklenebilirdi. Bir zamanlar Team GB’nin ödüllü bir üyesi olan Joyce, Watford adamı 2013’te profesyonel olduğunda sopasını Anthony Joshua’dan aldı ve yerli amatör yeleğini etkileyici bir şekilde temsil etti. Joyce, 2017’de profesyonelliğe geçişinden bu yana parlak bir rekor kırdı ve Bermane Stiverne ve Alexander Ustinov karşısında stopaj galibiyetleri kaydetti. Joyce’un yanında 13 Temmuz’da, yıl sonuna kadar Daniel Dubois/Nathan Gorman’ın galibi ile ülke içi bir hesaplaşma gerçekleşmeden önce, eski dünya şampiyonluğu rakibi Bryant Jennings var.